תזונה של סירופ מייפל טהור לעומת דבש

דבש סירופ מייפל עשוי להיות ממתיקים נמכרים כמו חלופות טבעיות יותר לסוכר מזוקק, אבל הדמיון שלהם כמעט נגמר שם. בתור התחלה, סירופ מייפל הוא מעשה ידי אדם, מיוצר מחמם את השמן של עץ האדר, בעוד הדבש הוא מוצר טבעי המיוצר על ידי דבורים מאבקה כמקור מזון. מבחינה תזונתית, דבש וסירופ מייפל מיוצרים בעיקר מפחמימות, אם כי מסוגים שונים מאוד. יתר על כן, הרכבם של שומנים, חלבונים, ויטמינים, מינרלים ורכיבים אחרים גם שונה בהרבה.

מתוך 216 גרם של פחמימות בכוס של סירופ מייפל, 192 גרם הם סוכרים. מתוך 279 גרם של פחמימות בכוס דבש, 278 גרם הם סוכרים, עם 7 גרם מגיע בצורה של סיבים תזונתיים, אשר סירופ מייפל אין. הסוכרים בסירופ מייפל הם בעיקר בצורת סוכרוז, עם קצת גלוקוז ופרוקטוז. בדבש, סוכרים הם בעיקר בצורה של פרוקטוז גלוקוז עם סוכרוז כלשהו. Sucrose הוא סוכר מורכב כי נשבר לתוך סוכרים פרוקטוז פשוט גלוקוז.

כוס של סירופ מייפל יש 840 קלוריות, 835 מהם מגיעים פחמימות ו 5.4 מהם באים שומנים. סירופ מייפל יש 1 גרם של שומן הכולל בצורה של שומן רווי, בעוד הדבש מכיל שום שומנים בכלל. גם דבש וגם סירופ מייפל אין כולסטרול. כוס דבש מכילה 1,031 קלוריות, 1,027 מהן מגיעות מפחמימות ו -3.4 מהן מגיעות מחלבונים. כוס דבש יש 1 גרם של חלבון בעוד סירופ מייפל אין.

הדבש מכיל יותר ויטמינים מאשר סירופ מייפל. דבש הוא מקור משמעותי של ויטמין C, אשר סירופ מייפל אין. דבש יש גם ויטמין B6, ניאצין ו חומצה פולית, בעוד סירופ מייפל לא, והוא מכיל ארבע פעמים יותר riboflavin. סירופ מייפל עושה, עם זאת, מכילים thiamin, אשר דבש לא. שניהם מכילים חומצה פנטותנית, אם כי הדבש מכיל כפליים.

סירופ מייפל מכיל יותר מינרלים מאשר דבש. סירופ מייפל יש הרבה יותר סידן, ברזל, מגנזיום, אשלגן, אבץ ונחושת למנה יותר מאשר דבש. סירופ מייפל הוא גם מקור משמעותי של מנגן מינרלים. גם דבש וגם סירופ מייפל מכילים פרופורציות שוות ערך של זרחן, נתרן וסלניום. דבש מכיל פלואוריד, ואילו סירופ מייפל לא, ויש לו כמחצית התוכן נתרן.

דבש מכיל חומצות אמינו, ואילו סירופ מייפל לא. סירופ מייפל מכיל כמות כפולה של מים כמו דבש. במחקר שפורסם ב -2009 בעיתון “Journal of the American Diietetic Association”, שני סירופ מייפל ודבש נמצאו שניהם מכילים “פעילות נוגדת חמצון בינונית”, עם צריכה יומית של 130 גרם המספיקה בקירוב של קיבולת נוגדת החמצון המקבילה של מנה אחת ליחידה יום של אגוזים וגרגרים.

פחמימות

קלוריות

ויטמינים

מינרלים

רכיבים תזונתיים אחרים