מיץ אשכולית רע לכליות שלך?

מיץ אשכוליות כשלעצמו אינו רע באופן מהותי עבור הכליות שלך. אבל אם משלבים מיץ אשכולית עם סטטינים, תרופה להורדת כולסטרול, אתם עלולים לגרום לנזק בכליות חמורה, כולל אי ​​ספיקת כליות. אם אתה לוקח כל סוג של תרופות, או תרופות מרשם או מעל לדלפק ספקים, לשאול את הרופא או רוקח אם אתה יכול בבטחה לקחת אותם עם אשכוליות מיץ.

סטטינים ומיץ אשכוליות

מיץ אשכוליות מאט את חילוף החומרים של תרופות מסוימות. הוא חוסם אנזים מטבוליזם – CYP3A4 – החל משבירה יעילה של תרופות מסוימות, כולל סטטינים. כוס אחת של מיץ אשכוליות עשויה להפחית את יכולתו של הגוף שלכם לחילוף סטטינים ב -47%, על-פי ההנחיות של בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד. סטטינים ידועים להגיב באופן שלילי עם מיץ אשכוליות כוללים atorvastatin, simvastatin ו lovastatin. אם אתה שותה מיץ אשכולית בעת נטילת סטטינים אלה, אתה מגדיל את הסיכון לתופעות לוואי, כולל נזק לשריר שיכול להוביל לאי ספיקת כליות.

מיץ אשכולית וכליות

בדצמבר 2004, אחות מוסמכת איימי קארץ ‘פירסמה מאמר ב “American Journal of Nursing” על אדם שצריכת מיץ האשכוליות שלו הובילה למותו מאי ספיקת כליות. האיש לקח אטורווסטטין. במאמץ לשפר את בריאות הלב וכלי הדם שלו, הוא התחיל דיאטה ופעילות גופנית. במהלך חופשת החורף בפלורידה, הוא אסף אשכולית טרי מדי יום ולחצה מיץ אשכוליות שלו. הוא שתה 2-3 כוסות אשכוליות מדי יום במשך חודשיים. הוא הגיע לחדר מיון בבית החולים, מתלונן על חום, עייפות וכאב בשרירים. הוא פיתח אי ספיקת כליות ומת.

כשל כלייתי כרונית

כוס אחת של מיץ אשכוליות מכילה 400 מ”ג אשלגן. אם אתם סובלים מאי ספיקת כליות כרונית, אשלגן במיץ אשכוליות יכול להחריף את המצב שלך. בחירות טובות יותר כוללות מיץ תפוחים ומיץ ענבים. אם יש לך מחלת כליות כרונית, אתה צריך גם להימנע ממזונות עם מלח נוסף, כולל ירקות משומרים וחטיפים מלוחים, ופעל דיאטה דלת חלבון.

אינטראקציות אחרות של תרופות

מיץ אשכוליות יכול לגרום לתופעות לוואי מסוכנות עם תרופות אחרות מלבד סטטינים. כמה דוגמאות כוללות חוסמי תעלות סידן, גלולות למניעת הריון, תרופות נוגדות דיכאון, תרופות אנטי-ויראליות מסוימות, אימונוסופרסנטים, תרופות נגד חרדה ותרופות פסיכיאטריות אחרות. תופעות לוואי אפשריות כוללות קרישי דם, שבץ והתקפי לב. לפני צריכת מיץ אשכוליות עם התרופה שלך, להתייעץ עם רופא על זה אם זה בטוח.