התנהגות אימפולסיווית בילד

התנהגויות אימפולסיבית אצל ילד יכולות לנוע בין פעולות מטרידות קלות כמו חבישת צעצוע, לאלו מסוכנות, כגון זריקת תנועה. מתסכל כמו התנהגויות אימפולסיבי יכול להיות כאשר הילד שלך הוא פעוט או בגיל הרך, פעולות אלה לעתים קרובות לגדול יותר רציני כאשר הילד שלך מתחיל בית הספר נלחם עם תלמידים אחרים או שיחות בזמנים לא הולמים. על ידי לימוד הילד שלך כמה שיטות בסיסיות של שליטה עצמית ולצפות בו סימנים שיכולים להצביע על חששות עמוקים כמו הפרעת קשב וריכוז Hyperactivity, אתה יכול לשמור עליו בטוח ללמד אותו לנהל טוב יותר את התנהגותו.

הִיסטוֹרִיָה

רוב הפעוטות הצעירים וגני הילדים מציגים דרגות שונות של התנהגויות אימפולסיבית, כיוון שלעיתים קרובות הם חסרים את היכולות הקוגניטיביות לתכנן את מעשיהם. ככל שהם מתבגרים, הכישורים המילוליים שלהם גדלים והם זוכים להבנה טובה יותר של האופן שבו הדחפים שלהם משפיעים על אנשים אחרים. הפעוט שלך עלול להפסיק לקחת את הצעצועים שלה למשחקים שלה מאז היא זוכרת כי אתה בדרך כלל לנזוף בה עבור פעולה זו עשויה לקחת את הצעצוע משם. בספרו & ldquo: ניהול התנהגות: יישומים עבור מורים, “T.J Zirpoli מצטט עדויות כי ילדים רבים לומדים להסדיר את הדחפים שלהם סביב 3 או 4 שנים.

מַשְׁמָעוּת

ככל שהילד מתבגר, חוסר השליטה הדחופה שלו יכול להתחיל להשפיע על חייו החברתיים ועל הצלחתו בבית הספר. ילדים אחרים אולי לא רוצה לשחק עם הילד שלך אם הוא מכה אותם או מאבד את הכעס שלו. לעתים קרובות הוא עלול להסתבך בצרות בבית הספר, על שצעק תשובות או נלחם עם עמיתיו. Zirpoli מזהיר כי ילדים עם שליטה דחף עניים נמצאים גם בסיכון גבוה יותר לעסוק התנהגויות מסוכנות או מזיקות כגון עישון, שימוש בסמים בלתי חוקיים, התאבדויות הפרעות אכילה.

זיהוי

ייתכן שילדך זקוק לעזרה נוספת בלימוד שליטה עצמית, אשר תוכל לעזור לו לפתח על-ידי הגדרת גבולות סבירים והוראתו לקבל זמן רב לפני שתפעל על דחפים אגרסיביים. לחלופין, הוא עשוי להזדקק להערכה מקצועית ל- ADHD. הפסיכולוגית הקלינית כריסטי אלכסנדר, מרצה במחלקה לפסיכולוגיה ומשפחה באוניברסיטה הבינלאומית בסן דייגו, ממליצה להורים לבקש עזרה מקצועית אם ילד מגלה דפוס של התנהגויות בלתי הולמות לגיל, כגון בקרת דחף ירודה וחוסר תשומת לב יותר מאשר הגדרה אחת & mdash, כגון בבית ובבית הספר.

תפיסות מוטעות

לא כל הילדים עם בקרת דחף ירודה זקוקים לתרופות שיסייעו להם לשלוט בדחפים שלהם ובדמ”ש, וגם בקרת הדחפים העניים מצביעה באופן אוטומטי על כך שלילד יש ADHD. אלכסנדר קובע כי ילדים בגיל הרך לעשות החלטות פריחה ולהציג רמת אנרגיה גבוהה. הם יכולים גם להיות disorganized ו distractible. ההבדל בדרך כלל טמון במעלות של ההתנהגויות עדות, כמו גם את הגיל של הילד. תרופות, כגון חומרים ממריצים או נוגדי דיכאון, יכולות לעזור לשפר את ההיארעות של התנהגויות אלו אצל ילד עם ADHD, אך מורים והורים יכולים להשתמש בשיטות אחרות כדי לעזור לילדים ללא ADHD לשפר את השליטה העצמית שלהם.

מניעה / פתרון

אלכסנדר מציע כי ההורים משתמשים במשמעת חיובית כדי לעזור לילדים לרסן את הדחפים שלהם & mdash, לשבח את הילד שלך כשהוא בהצלחה מחכה לתורו. הוראת טכניקות הרפיה לילדים אימפולסיבית עשויה גם לעזור להם להתיישב ולהשיב לעצמם את השליטה העצמית שלהם. Zirboli מייעץ למורים לתת משימות קטנות וקצרות יותר לילדים אימפולסיביים כדי לעזור להם להאט ולעשות בחירות מדויקות יותר.