הוא jiu-jitsu יעיל יותר מאשר קיקבוקסינג?

לחימה היא בדרך כלל בלתי צפוי. שני לוחמים יכולים להילחם על רגליהם, על קיר או על הקרקע. האפקטיביות של סגנון לחימה מסוים נקבעת לעתים קרובות על ידי איך ואיפה מתרחש עימות פיזי. שני סגנונות לחימה שונים לחלוטין הם jujitsu ו kickboxing. כל אחד מאלה סגנונות לחימה יכול להיות גם עוצמות וחולשות. אתה צריך לשקול מספר גורמים לפני שתחליט איזה סגנון יהיה יעיל יותר במאבק אמיתי.

היסטוריה של

על פי המכון של מחקרים Jujitsu, טכניקות jujitsu דמויי יפן ביפן חזרה לפני 750 א. במהלך המאה הבאה, לוחמי סמוראי החלו לשלב טכניקות נשק ריק של jujitsu עם טכניקות הנשק שלהם. בין השנים 1600 ו 1800, ההערכה היא כי יותר מ -700 מערכות של jujitsu התקיים ביפן. Jujitsu השפיעו רבות על פיתוח של אומנויות לחימה יפניות אחרות כמו אייקידו וג’ודו. ברזיל Jiu Jitsu החלה בתחילת 1900s, כאשר מדריך מיומן ג ‘ודו מיומן התיישבו בברזיל.

טכניקות Jujitsu

מתרגלים Jujitsu להתאמן סוגים שונים של takedowns, chokeholds, מנעולים זרוע מנעולים רגל. כמה סגנונות jujitsu להתמקד ביישום טכניקות אלה ממעמד עומד, בעוד שאחרים מבלים את רוב הזמן הלחימה על הקרקע. ג’יאו-ג’יטסו הברזילאי התפרסם בזכות טכניקות הלחימה הקרקעיות האימתניות שלו. דוגמה של טכניקה jujitsu פופולרי הוא סרגל זרוע. אתה יכול לבצע טכניקה זו על ידי שוכב על הרצפה עם זרוע היריב שלך מהודקים בין הרגליים. לדחוף את הירכיים כדי להפעיל לחץ על הגב של מפרק המרפק שלו. אם אתה בפועל jujitsu, אתה לא מבלה הרבה זמן בפיתוח ארסנל של בעיטות אגרופים.

היסטוריה קיקבוקסינג

הקיקבוקסינג של היום הושפע רבות מאמנות של מאות שנים של אגרוף תאילנדי. מתאגרפים תאילנדי לעתים קרובות להשתמש השוקיים שלהם בברכיים לספק בעיטות קשות. קיקבוקסינג הפך פופולרי בארצות הברית בשנות ה -70. באותה תקופה חיפשו לוחמי טורניר קראטה דרך חדשה, פחות מגבילה, להילחם זה בזה בזירה. קיקבוקסינג משלב את האגרופים מן האגרוף עם בעיטות של קראטה, טאקוונדו תאילנדי אגרוף.

טכניקות קיקבוקסינג

טכניקות בולטות של קיקבוקסינג כוללות את החבטות, החבטות והנקבים. קיקבוקסינג משתמשת גם בעיטות טכניקות כמו הקדמי, בצד, roundhouse ו ספינינג בחזרה בעיטות. בעיטה לאחור מסתובבת היא טכניקה מטעה. אתה יכול לבצע את בעיטה זו על ידי ספינינג והנהיגה של החלק התחתון של הרגל שלך לאחור לתוך החלק התחתון של היריב. Kickboxers לפתח מהירות, סיבולת וכוח על ידי מתן מכות רבות לשק כבד במהלך הפגישות בפועל שלהם. אם אתה נוהג kickboxing, אתה לא סביר לפתח ידע מעמיק של טכניקות נעילה משותפת או takedowns.

Jujitsu לעומת קיקבוקסינג

אם אתה לוחם מיומן jujitsu, אז אתה יכול להיות יעיל יותר מאשר kickboxer במאבק מתנגש או הקרקע. אתה יכול במהירות לשים קיקבוקסר ב chokehold מתישה, מנעול הזרוע או מנעול הרגל כי יכול לסיים עימות. קיקבוקסר יכול להיות יעיל יותר בקרב לטווח ארוך. בעיטה חזקה או אגרוף יכול נוקאאוט פתאומי לוחם jujitsu לפני שיש לו הזדמנות להשתמש בכל שלו takedowns או מנעולים. קיקבוקר מיומן יכול גם לספק הברך מרפק שביתות כמו לוחם jujitsu מתקרב. בדרך כלל, הלוחמים הטובים ביותר מכל סגנון הם אלה שיודעים להסתגל למתנגדים שונים ולטווחים שונים של לחימה.