אופן השימוש במיץ תפוחים במקום סיידר תפוחים

תשכחו מהסוג ששתיתם בגן – למבוגרים גדולים, מיץ תפוחים הוא כלי טעם סודי, מתבלט כל דבר, החל מצלעות חזיר ועד שייק. אבל זה יכול להיות מבלבל להבחין בין סוגים רבים של מיץ וסיידר זה נראה וטעם כמו תפוחים. הבנת ההבדלים הבסיסיים בין מיץ תפוחים וסיידר תפוחים יעזור לכם לבצע תחליפים מתאימים.

דע את ההבדל

מיץ תפוחים סיידר תפוחים הם בעצם אותו הדבר, למעט סיידר תפוחים הוא עבה יותר, המכיל יותר עיסת משקעים. מיץ תפוחים מכיל בדרך כלל סוכרים נוספים. שניהם מבוצעים על ידי קורלינג, חיתוך ותפוחים מרוסקים כדי לחלץ את המיצים שלהם. במקרה של מיץ תפוחים, זה חומר pulpy מסונן את המיץ מעורבב עם חומרים משמרים וממתיקים. כתוצאה מכך, סיידר תפוח יש טעם מורכב יותר, מריר מעט לעומת מיץ תפוחים. גם סיידר ומיץ עוברים בדרך כלל תהליך של פסטור כדי להפוך אותם לבטוחים.

בצע תחליפים חכמים

“קוק של מאויר”, אומר מיץ תפוחים אף פעם לא עושה תחליף טוב סיידר תפוח, בשל המתיקות שלה. אם אתה לא מסכים עם זה, אתה יכול להשתמש בהם לסירוגין ולעשות את ההתאמות המתאימות. כדי להתאים את הסוכר הנוסף במיץ תפוחים, להפחית את הסוכר המתכון שלך, להוסיף משהו חומצי, כגון מיץ לימון או חומץ תפוחים תפוחים, או להשתמש מיץ תפוחים לא ממותק. אתה יכול גם לערבב מיץ תפוחים עם כמות קטנה של תפוחים כדי לפצות על ההבדל במרקם.

הוסף טעם לקינוחים

כי זה מתוק יותר, החלפת מיץ סיידר עובד היטב קינוחים. אתה יכול להכין תפוחים מתוקים על ידי הצבת תפוחים קלופים וקצוצים בסיר גדול עם כמה כפיות של תפוחים או מיץ תפוחים. מבשלים את התערובת עד שהתפוחים רכים, מחלקים אותה במעבד מזון ומתבלים בחמאה, סוכר חום, קינמון וזנגביל אדמה. או להשתמש מיץ תפוחים לעשות פירות מבושל, חם ומגישים על גלידה. מיץ תפוחים וסיידר תפוחים עובדים גם בעוגיות בטעם תפוחים, בצנצנות תפוחים וזכוכית ללחם מהיר או עוגות.

עבור משקאות וממרחים

מיץ תפוחים תפוחים תפוחים לעבוד כמו גם את הבסיס עבור משקאות עשירים יותר, תוצרת בית, שכן אתה תהיה עיבוי וטעם התערובת בכל מקרה. זה חל על שייק תפוחים, תה תפוחים תפוחים, תפוח תפוחים, סיידר תפוחים או תפוח. בנוסף, אתה יכול להשתמש מיץ או סיידר לעשות חמאה בטעם תפוחים או ממרח גבינה. אתה יכול בקלות להפוך סיידר תפוח חם על ידי סייד קניות קנוח חנות או מיץ עם מקלות קינמון, ציפורן, סוכר חום, אגוז מוסקט, הל ותפוח כתום.