ריצה עם hyperthyroidism מטופל

Hyperthyroidism הוא מצב בריאותי חמור שיכול להפחית באופן דרסטי את היכולת לבצע פעילות אירובית. בשל הגידול הדרסטי של הורמונים thyroxine בדם שלך, קצב הלב שלך יכול לפתח קצב מואץ או לא סדיר שעלולה לגרום נזק הלב ואת מערכת הלב וכלי הדם. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, פנה לטיפול רפואי מיידי והימנע מהפעלת ריצה עד לקבלת אישור הרופא.

הַגדָרָה

Hyperthyroidism יכולה להיות השפעה משמעותית על היכולת שלך לבצע פעילות גופנית. בנוסף לדופק מהיר ולא סדיר, בלוטת התריס עלולה לגרום לירידה פתאומית במשקל, הזעה, עצבנות, עצבנות, חריגות לא סדירות, רעידות והזעה. סוג מסוים של פעימות לב מהירות, הנקראות טכיקרדיה, מתרחש כאשר הלב פועם בקביעות בקצב של יותר מ -100 פעימות בדקה. בהתחשב בדרישות הלב וכלי הדם של ריצה, רוב החולים נדרשים להימנע ממנו למשך הטיפול שלהם.

ריצה ופעילות גופנית

ללא קשר לרמת הבריאות והכושר הגופני, ריצה עם יתר לחץ דם לא מטופל מסוכן. למרות מטופלים צעירים מאוד בכושר עלולים להיות בסיכון נמוך יותר לשיא קצב הלב המרבי שלהם בזמן ריצה, מחלות לב מסוכנות אחרות עשויות להתרחש גם. על פי MedlinePlus, חולים עם יתר לחץ דם בלתי נשלט נמצאים בסיכון לחוות הפרעות קצב, או פעימות לב לא תקינות. התרחבות לב, או נפיחות בגודל של חללי הלב, עלול גם לסכן סכנה לרצים אשר עשויים לחוות דום לב או לחץ דם גבוה במהלך תקופות של מאמץ, כגון ריצה קלה.

מתחילים

עם פעימות הלב שלך כבר ב 100 פעימות לדקה, ייתכן שיהיה עליך להיצמד להליכה ועוד פעילויות פחות תובעניות. התחל על ידי הליכה בקצב מזדמן במשך 15 עד 30 דקות ביום ללא הפסקה. תביא חבר או בן משפחה יחד במקרה שאתה צריך לעצור לנוח בשל תחושות של תשישות או קצב לב מהיר. אם אתה בטוח ביכולת שלך לבצע פעילות גופנית מאומצת יותר, שאל את הרופא על בטיחות הוספת מרווחי ריצה במהלך המפגשים ההליכה שלך. לדוגמה: במקום הליכה של 30 דקות, נסה ללכת חמש דקות ריצה דקה אחת, ואז חוזר. תמיד לפקח על קצב הלב שלך, להימנע מכל הפעילויות המתקרב פעימות לדקה של קצב הלב המרבי שלך – או את מספר הגיל שלך מופחת על ידי 220 גברים, או 206 מינוס 88 אחוז הגיל שלך עבור נשים.

דאגות בטיחות

ללא טיפול, יתר פעילות בלוטת התריס יכולה להתפתח למגוון של סיבוכים ותנאים חמורים, כולל עצמות שבירות, בעיות עיניים, פרפור פרוזדורים, דרמופתיה ומשברים תיירוטיים. אם אתה כבר מאובחנים עם בלוטת התריס, למנוע עיכוב הטיפול ולבקש טיפול רפואי מיידי למצב שלך. לעולם אל תעסוק בג’וגינג או בפעילויות אירוביות מאומצות אחרות מבלי להתייעץ תחילה עם הרופא שלך.