חסר יוד & hyperthyroidism

יוד הוא קריטי לפיתוח קוגניטיבי נדרש לייצור ורגולציה של הורמוני בלוטת התריס. חסרים ביוד יכולים לייצר מצב המכונה היפותירואידיזם, שבו הגוף מייצר כמות מספקת של תירוקסין. אחד הסיכונים לטיפול בהיפותירואידיזם הוא הגירוי של ההפרעה ההפוכה, יתר לחץ דם, שבה הגוף מייצר עודף של תירוקסין. חוסר יוד עלול לפגוע קשות בבריאות שלך עשוי להצביע על בעיה בריאותית הבסיסית. התייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת יוד משלים לדון בצרכים הבריאותיים שלך.

חסר יוד

הגוף שלך מסתמך על יוד ליצירתה של הורמון בלוטת התריס thyroxine ו triiodothyronine, אשר שניהם חיוניים לתפקוד מטבולי התפתחות קוגניטיבית של העוברים והתינוקות. מחסור ביוד נובע מצריכה לקויה של חומר התזונה ויש לו השלכות בריאותיות חמורות, כגון נזק קוגניטיבי בלתי הפיך אצל תינוקות והפרעות מטבוליות, כגון יתר לחץ דם. ארגון הבריאות העולמי רואה בחסר ביוד כגורם המוביל לפיגור שכלי שניתן למנוע. על פי נתונים שנאספו מהסקר הלאומי לבדיקות בריאות ותזונה, צריכת היוד הממוצעת בארה”ב עולה על הסכום המינימלי הנדרש, אך קיימים ליקויים, ונשים בהריון ואחרי גיל המעבר נמצאות בסיכון גבוה יותר מאשר בכלל האוכלוסייה.

היפרתרואידיזם

בלוטת התריס היא בלוטה הממוקם על בסיס הצוואר שלך, אם כי קטן, אחראי על ויסות חילוף החומרים באמצעות הורמונים thyroxine ו triiodothyronine. Hyperthyroidism, הידוע גם בשם בלוטת התריס הפרוע, מתאר מצב שבו הגוף מייצר עודף של תירוקסין ההורמון. היפרתירואידיזם יכול לגרום לעלייה משמעותית בקצב חילוף החומרים הבסיסי של הגוף, מה שיוביל לירידה פתאומית במשקל, דופק לב מואץ או לא סדיר, עצבנות, הזעה ועצבנות. בנוסף לחוסר איזון ביוד, גורמי בלוטת התריס כוללים מחלת גרייבס, אדנומה רעילה, מחלת פלאמר ודלקת בבלוטת התריס.

יוד ו – Hyperthyroidism

יוד רדיואקטיבי הוא אחד הטיפולים הנפוצים ביותר עבור בלוטת התריס, או underactive בלוטת התריס. היומית הרדיואקטיבית מסייעת לכווץ את בלוטת התריס, ולדברי “Mayo Clinic” תגרום לתסמינים לשכך בתוך שלושה עד שישה חודשים. עם זאת, בגלל תוספי יוד להפחית את הפעילות של בלוטת התריס, ייתכן שיהיה עליך לקחת תרופות כדי להחליף רמות מדולדלות של תירוקסין לשחזר תפקוד מטבולי תקין. האיזון בין רמות היוד והורמוני בלוטת התריס בגוף שלך הוא רגיש מאוד, וטיפול בהיפותירואידיזם עלול לגרום לייצור יתר של תירוקסין, ובכך לתרום ליתר פעילות בלוטת התריס.

יוד ובריאות מונעת

בזמן נטילת תוספי יוד רדיואקטיביים יטפל ביעילות בלוטת התריס במקרים רבים, שמירה על אספקה ​​נאותה של יוד מסייעת בשמירה ותמיכה בבריאות בלוטת התריס. על פי הסטנדרטים שנקבעו על ידי מכוני הרפואה, גברים ונשים בוגרים צריכים לקחת 150 מיקרוגרם של יוד ליום, ונשים בהריון או מניקות מומלץ להגדיל את הצריכה שלהם 220 ו 290 מיקרוגרם ליום, בהתאמה. יוד מתרחש באופן טבעי במאכלי ים, דגנים, ביצים ומוצרי חלב, והוא שופע ביותר במפעלי ים, כגון אצות ים ואצות. מאז 1993, ארגון הבריאות העולמי קידם באופן אקטיבי מלח יודי כדי למנוע חסרים תזונתיים, וכתוצאה מכך רוב מלח השולחן מכיל יוד תזונתי.

חסרון היוד וחוסר איזון בבלוטת התריס הם חששות בריאותיים חמורים שאם נותרים ללא טיפול עלולים לגרום נזק משמעותי לרווחתם. אם אתה חושד שיש לך חוסר איזון בבלוטת התריס, התייעץ עם הרופא שלך כדי לדון באפשרויות הטובות ביותר לטיפול.

זְהִירוּת