החרדה שלי מחריפה במהלך התרגיל

ברוב המקרים, תרגיל יכול לעזור להקל על חרדה ו פאניקה. עם זאת, כמה אנשים חווים תרגיל- Induced חרדה התקפות פאניקה. בהפרעת פאניקה, הגוף שלך overreacts ומאמין שיש סכנה נוכח כאשר אין. אם אתה מבחין עלייה חרדה, להתייעץ עם פסיכיאטר או פסיכיאטר לטיפול.

הפרעת פאניקה

הפרעת פאניקה מאופיינת על ידי התקפות פאניקה חוזרות ופחד של התקף פאניקה בעתיד. במהלך התקף פאניקה, אתה עלול להרגיש שאתה גוסס. תסמינים אחרים כוללים כאבים בחזה, סחרחורת, תחושות של חנק, קוצר נשימה, ניתוק, בחילה, דפיקות לב, קהות, רעד, צמרמורת או הזעה. אנשים עם הפרעת פאניקה לעתים קרובות לדאוג התקף פאניקה בעתיד ולשנות את התנהגותם או פונקציות. אתה יכול לחוות התקף פאניקה בכל עת, וזה בדרך כלל מתחיל פתאום ללא אזהרה.

הפרעת פאניקה ופעילות גופנית

אם כבר יש לך הפרעת פאניקה, פעילות גופנית יכולה לגרום להתקפה נוספת. לאחר התקף פאניקה הראשון, אתה מתחיל לשים לב תחושות גופניות יותר בחריפות. אצל מבוגרים נורמליים, דפיקות לב לא גורם לדאגה. עם זאת, אצל אנשים עם הפרעת פאניקה, דפיקות הלב יוצרת חרדה ודאגה קיצוניים להתקף לב. בעת פעילות גופנית, קצב הלב שלך עולה ואתה יכול לקבל נשימה קשה. עבור מישהו עם הפרעת פאניקה, זה יכול לגרום התקף פאניקה או חרדה.

חרדה ופעילות גופנית

תרגיל גם יכול להגביר את החרדה אצל אנשים שאין להם כבר הפרעת פאניקה, למרות שזה לא מובן או נחקר. רופאים ומומחים ממליצים לעיתים קרובות על פעילות גופנית כטיפול טבעי לחרדה. עם זאת, מחקר שפורסם בשנת 2010 בכתב העת “היפוקמפוס” מצא כי פעילות גופנית יכולה להגביר את החרדה בעכברים. החוקרים למדו עכברים במשך שלושה שבועות בכלוב עם גלגל תרגיל כדי להעריך התנהגות של חרדה בעכברים שהתממשו בהתנדבות. העכברים אשר הפעילו התנהגויות חשופות שהיו חרדות יותר והיו להן רמות גבוהות יותר של הורמוני לחץ.

יַחַס

למרות מחקרים סותרים, רוב המחקר מציע כי פעילות גופנית מועילה כדי להפחית את החרדה. ניתוח מטא-אנליטי שפורסם ב -2008 בעיתון Journal of Sports and Exercise Psychology, סקר 49 מחקרים אקראיים ומבוקר. התוצאות מצאו כי למשתתפים בקבוצת האימון היו הפחתות משמעותיות בחרדה. למרות שאתה עלול בתחילה להרגיש עלייה בחרדה בעת פעילות גופנית, המשך התרגיל יעזור לך להפחית את הרגשות החרדים שלך. טיפולים אחרים שיכולים לעזור עם חרדה הממושכת בפעילות גופנית כוללים תרופות וטיפול.