סיבות לגירוד ברגליים בוערות במהלך פעילות גופנית

אם הרגליים שלך לגרד ולצרוב במהלך או לאחר פעילות גופנית, ייתכן שיהיה מצב שנקרא urticaria. זה המכונה לעתים קרובות אלרגיה לממש גורם העור שלך לפרוץ החוצה כוורות. אתה יכול גם לשטוף ולהרגיש מאוד מגרד. ברגע שאתה מקבל אבחנה עבור מצב זה, חשוב לחסל את מפעילה שלך עדיין מקבל את התרגיל אתה צריך להישאר בריא.

סוגים מסוימים של פעילות גופנית עלולים לגרום לסימפטומים של אורטיקריה להתלקח יותר מאחרים. על פי מחקר שפורסם ב “American Family Physician”, הסימפטומים מופיעים לעתים קרובות יותר כאשר אתה מבצע פעילויות כגון כדורעף, ריקודים וסקי. לפעמים, התגובות יכולות להיות חמורות ולגרום לך להתקדם מעבר לנקודה של עור שריפה מגרדים לאנפילקסיס. אנפילקסיס היא ההסלמה המסוכנת של תגובה אלרגית הגורמת לנפיחות של נתיבי האוויר, קוצר נשימה, צפצופים ואפילו מוות. אתה צריך להיות מוכן לקרוא 911 או יש מזרק אפינפרין שימושי אם אלרגיות שלך הם חמורים. בצע מגוון של פעילות גופנית כדי לגלות אילו מהם להפעיל את הסימפטומים. הימנע אלה לטובת פעילויות אחרות שאינן גורמות הסימפטומים שלך.

במקרים מסוימים, זהו שילוב של מזון ופעילות גופנית שגורמים לאורטיקריה, אומר “רופא המשפחה האמריקאי”. מזונות מזוהים כמו טריגרים סביר כמו עגבניות, חיטה, גבינה, סלרי ופירות ים. עם זאת, מפעילים ספציפיים שלך עשוי להיות שונה. שמור יומן מזון במשך כמה שבועות ולפקח על מה שאכלת לפני התרגילים. אם אתם מבחינים בדפוסים, אל תאכלו מזונות אלה במשך מספר שעות לפני האימון.

מרשם antihistamines עשוי להיות כל מה שאתה צריך לטפל urticaria שלך וכדי לחסל את עקצוץ ואת שריפת הרגליים במהלך התרגיל. אם השתן שלך הוא חמור ואתה מתחיל לחנוק, צפצופים או סובלים נפיחות, מומלץ לך לשאת אפינפרין איתך בכל עת במקרה של אנפילקסיס.

פשוט ביצוע שינויים באורח החיים שלך יכול להיות כל מה שאתה צריך כדי למנוע שתן. למשל, הימנעו מלקחת תרופות אנטי-דלקתיות לא סטרואידאליות לפני שתתעמלו משום שהן קשורות להופעת פצעונים. כמו כן, אתה לא צריך לממש שוב עד כל הסימפטומים שלך מפני התקף אלרגיה הקודם שככו. אם השתן שלך הוא בלתי נמנע במידה מסוימת, תמיד תרגיל עם חבר למקרה שאתה נכנס אנפילקסיס.

סוגי תרגיל

אוכל יכול להיות אשם

טיפולים

שינויים באורח החיים