השפתיים השפתיים & עישון

אם אתה מעשן, אתה יכול להתחיל לשים לב לשינויים מסוימים בעור. עישון רגיל לא רק מרעיב את התאים של החמצן הדרוש כדי לחדש את העור, אבל יכול גם להכהות את השפתיים. לדעת את הסיבה של שינוי שפתו ומתי לראות רופא על שינויים בעור מבטיח כי העור נשאר בריא ותוסס.

גורם

עשן הסיגריה הדליקה יכול לנשוב בחזרה על השפתיים, גורם לכלי הדם על השפתיים לאבד את החמצן. כאשר פחות חמצן קיים, כלי הדם צרים. עם פחות חמצן, תאים פיגמנט יכול למות, משאיר אזורים של עור דהוי. שינוי צבע שפתיים גם יכול להיות תוצאה של כוויות קטנות על השפתיים.

זיהוי

שינוי צבע שפתיים עשוי להפוך את השפתיים עמוק יותר בצבע אדום, חום או שחור. אם אתה מסתכל מקרוב על שינוי צבע, אתה עשוי להבחין פסים אדומים, או פסים, על העור. אלה עשויים להופיע מעט מוגבה בהשוואה לשאר השפה. אתה יכול גם לראות טלאים לבנים קטנים על השפתיים שלך או סביב.

שיקולים

טיפול בשורש הבעיה – עישון – יסייע לשים קץ לשינוי צבע השפתיים עקב עישון. אם אתה מפסיק לעשן, השפתיים שלך אולי לא לחזור צבע הקודם שלהם, אבל עם הזמן העור יתבהר. התקנים כגון תיקון ניקוטין או מסטיק זמינים כדי לעזור למעשנים להיסגר בהצלחה.

יַחַס

החלת קרם בהירים כדי להפחית את השפתיים הקשורות לשינויי השפתיים, אומר Oprah.com. דוגמאות של חומרים פעילים בקרמים כוללים הידרוקינון, חומצה קוגית או רטינואיד מקומי. קרמים אלה דורשים מרשם רופא. מומלץ לשלב קרם מרשם עם קרם הידרוקורטיזון, אשר מגביר את היעילות של קרם הבזק. ללבוש מסנן קרינה שפתיים יום יומי, כי קרניים אולטרה סגול של השמש יכול להמשיך לצנוח את העור.

אַזהָרָה

אם שינוי צבע העור שלך מלווה בהקרנה דמוית כיב, במיוחד זו שאינה מרפאת תוך שבועיים, חפשו טיפול רפואי. סרטן השפתיים יכול להתחיל כמו הקרנה דמוית כיב על השפה, את דוחות Merck מדריכים. אלה הם הנפוצים ביותר בקרב אלה מעל גיל 65 שנים.