אני תמיד מרגישה רדומה בגלל חוסר ברזל

אם אתה חושד שיש לך ברזל נמוך, שאל את הרופא שלך לבדיקת דם. אין לקחת תוספי ברזל ללא אישור של ספק שירותי הבריאות שלך, מאז ברזל עודף יכול להיות רעיל. כמו כן, אין הנחה את האפשרות של ישנוניות להיות מחובר למשהו אחר. לדוגמה, בעיות כליות וכבד, זיהום כרוני, סוכרת יכולה כל לתרום עייפות.

אֲנֶמִיָה

מחסור חמור בברזל עלול לגרום לאנמיה. על פי המכון הלאומי לבריאות הלב והדם, עייפות היא תופעה נפוצה מאוד של אנמיה. אנשים שונים יחוו עייפות בדרכים שונות. חלקם עשויים להיות עייפים מדי כדי לממש, בעוד שאחרים עלולים לחוש עייפות נפשית. רבים ירגישו ישנוניים במשך היום, גם אם ישנו טוב בלילה הקודם. תסמינים אחרים של אנמיה כוללים סחרחורת, חולשה וקוצר נשימה.

גורם ל

ברזל נמוך לעיתים קרובות מתרחשת בגלל מחסור תזונתי. צמחונים נמצאים בסיכון עבור ברזל נמוך, אלא אם כן הם אוכלים מגוון רחב של מזונות עשירים בברזל כגון שעועית, דגני בוקר מבושלים, ירקות עלים ירוקים ופירות יבשים. איבוד דם, תקופות וסת כבדות ונושאים בריאותיים מסוימים כגון צליאק או מחלת קרוהן, עלולים להשפיע על רמות הברזל.

טיפול בברזל נמוך

הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על תוספי ברזל כדי לעזור לנרמל את רמות הברזל. עם זאת, לוקח יותר מדי ברזל בבת אחת יכול להיות מסוכן ולגרום תסמינים כגון לחץ דם נמוך, צמרמורות, סחרחורת ובחילות. נזק כבד ואפילו תרדמת אפשרי לאחר מינון גדול מאוד. זה אומר שאתה צריך לקחת כמויות קטנות יותר על פני תקופה ארוכה של זמן כדי לנרמל את רמות הברזל שלך. אתה יכול גם לאכול מזונות המכילים ויטמין C, שכן ויטמין זה משפר את ספיגת ברזל. מזונות עשירים בויטמין C כוללים פירות הדר, פירות אדומים וכתומים, וירקות, במיוחד הסוגים הירוקים כהים כמו ברוקולי.

התמודדות עם רדום

כי זה ייקח קצת זמן עבור תוספי ברזל כדי לעשות את ההבדל, ישנונות שלך ועייפות לא יכול ללכת מיד. כדי לעזור לך להתמודד עם זה, לנסות לקבל כמות עקבית של שינה בכל לילה. ללכת למיטה בערך באותו זמן ולקבל שמונה עד תשע שעות שינה אם אפשר. אם אתה עדיין עייף במהלך היום, לקחת כמה עשר naps כדי לעזור לך לטעון. להנמיך את צריכת הקפאין שלך, כמו זה מתנגש עם ספיגת ברזל. דלג אלכוהול ניקוטין גם אם אתה יכול, כמו זה יכול לגרום עייפות לישון לישון.