איך לעזור לתינוק עם אף מחניק לנשום טוב יותר

תינוקות נושמים בעיקר דרך האף שלהם, וכאשר האף המחניק פוגע בתינוקך, קרוב לוודאי שתמצאי במהירות את הגיחוך, החרחור, הטירוף והבכי שהיא נוקטת בו בנסיונותיה לנשום כראוי. האף מחניק או צפוף מגיע בדרך כלל דלקת ונפיחות של האף, אשר גורמת ברוב המקרים מבעיה נשימה העליונה, כגון וירוס קר, סינוס זיהום או אלרגיות. האף נעצר הופך לבעיה כאשר הוא מעכב את הנשימה של התינוק או התיאבון. הסעד כי הם לעתים קרובות ממליצים לערבב את מעברי האף והסרת עודף האף.

נקו את הנחיריים הצפופים של התינוק עם תמיסת מלח. אתה יכול להשתמש תמיסת מלוחים לתינוק מבית המרקחת או ליצור תרסיס מים מלוחים שלך באמצעות שילוב של 1/4 כפית. של מלח ו 1/2 כוס מים חמים, ממליצה על ד”ר אליסון Schonwald, בית הספר לרפואה של הרווארד מדריך של ילדים ומחבר שותף של “ספר השנה הראשונה של כל דבר התינוק.” להטות את ראשו של התינוק לאחור במקום 2-3 טיפות של ספריי מלח בכל נחיריים. שמור את ראשו מוטה לאחור במשך 60 עד 90 שניות כדי לאפשר את תרסיס להשרות עמוק לתוך נחיריים סתומים.

הסר את נתחי משוחרר של הפרשות האף. שב את תינוקך זקוף או השכיב אותה על בטנה כדי לעודד את ריר משוחרר מלוחים להתרוקן מן הנחיריים. נגבו את הריר עם רקמה וזורקים את הרקמה לפח. להאיץ את תהליך הניקוז על ידי שאיבת הפרשות רירי מכל נחיריים עם מזרק גומי נורה, אם תרצה, לסחוט את הנורה, הכנס את קצה המזרק לתוך הנחיריים, ולאחר מכן בעדינות לשחרר את הנורה כדי לאסוף את הריר.

הביאו את תינוקכם לחדר אמבטיה מהביל והניחו לו לנשום את האוויר הכבד לחות למשך 10 עד 15 דקות, ממליצים על ד”ר קארה פמיליאן נאטרסון, העוסקת ברפואת ילדים ומחברת של “תינוקך”. היו מוכנים לנקות את הריר המתרופף בעזרת רקמה , שכן האוויר הרטוב בדרך כלל מייצר נזלת די מהר.

מגלגלים שמיכה, מגבת או פריט לבוש לצורת צינור ומכניסים אותו מתחת לראש המזרן של התינוק כדי להטות את המזרן למצב מעט מוגבה. כאשר אתה שם את התינוק לישון, המזרן הרים נוטה את ראשה מעט גבוה יותר מאשר שאר הגוף שלה, אשר משפרת את האף ניקוז נאות ושומר על הגודש באף מן החמרה.