איך ללמוד פשוט שינויים תזונתיים & אורח חיים לשבור את התשוקה מזון

מזון התשוקה הם לעתים קרובות אבל לא תמיד קשור רעב בפועל או צורך פיזי. קבלת החומרים המזינים הנכון מספיק קלוריות בתזונה שלך יכול לעזור להפחית את הדחף חטיף על שומן גבוה, ממתקים מתייחס. המוח אחראי גם על התשוקה למזון. מרכז הזיכרון, מרכז התגמולים ומרכזי העונג של המוח מופעלים כאשר אתה רוצה מאכלים ספציפיים. מזון נוחות בדרך כלל לספק צורך רגשי. אכילה נכונה וטיפול בבעיות רגשיות יסייעו לך להימנע נכנעות לפיתויי מזון.

לאכול חלבון

כאשר אתה מרוצה פיזית, יש לך פחות סיכוי לחשוב על מזון. הימנעו מדיאטה דלת פחמימות ותזונה נטולת שומן, שכן אלה ישאירו אתכם בלתי מרוצים. התחל את היום עם ארוחה גבוהה חלבון. להיות מרוצה עם ארוחת בוקר טובה תפחית את הדחף חטיף על מזונות לא בריאים מאוחר יותר באותו יום. לאכול שלוש ארוחות וחטיפים באופן קבוע. דילוג על ארוחות עלול לגרום לסוכר בדם לרדת, וזה עלול לגרום תשוקה עזה למזון מתקתק. אכילת ארוחות מאוזנות שומרת על רמות הסוכר בדם מ spiking או ירידה.

לאכול בזהירות

דגש על הצבעים, מרקמים וטעמים של האוכל על הצלחת שלך. לא לקבל מוסחת על ידי צפייה בטלוויזיה או ריבוי משימות בזמן שאתה אוכל. לצרוך את האוכל לאט, לעיסת כל ביס ביסודיות לפני בליעה. הימנע gulping האוכל שלך על ידי לקיחת הפסקות במהלך הארוחה שלך. פשוט הניח את המזלג בין נשיכות או לקחת נשימה לפני שאתה שם עוד ביס לתוך הפה שלך. אתם תרגישו מרוצים יותר ותתפתו פחות לחמוק לדפוסי אכילה גרועים אם אתם נוכחים לגמרי כאשר אתם אוכלים ויכולים ליהנות מהחוויה. ודא שאתה שותה מספיק מים, גם, כי זה קל לבלבל צמא עם רעב.

להפחית לחץ

אחת הדרכים לצמצם את ההיבט הרגשי של התשוקה למזון היא להפחית את הלחץ בחיים שלך. נהל את הרגשות ואת רמות הלחץ עם שפע של פעילות גופנית ואוויר צח. כאשר אתה מרגיש כאילו אתה חווה צורך רגשי למשהו מתוק או עשיר, ללכת לטיול קצר במקום, או לנסות לקחת אמבטיה בועה מרגיעה. לכוון לפחות שמונה שעות שינה בלילה. כאשר אתה עייף, אתה עלול בסופו של דבר לאכול במאמץ להשיג יותר אנרגיה, כאשר מה שאתה באמת צריך לנוח.

כימיה של המוח

מזונות מסוימים, בדרך כלל סוגים עתירי שומן ו קלוריות צפופה, לייצר אופיואידים כי לצרף קולטנים במוח שלך לגרום לך להרגיש טוב. מעגל התגמול דומה למה שקורה כאשר אנשים מתמכרים לסמים, רק זה מזון שגורם למרכזי העונג והגמול של המוח שלך להיות מגורה. זה לא נדיר להרגיש את הצורך מזונות עמילניים כאשר אתה מרגיש כחול. מפתח אחד להתנגד לפתויי מזון הוא לדעת את ההבדל בין רעב אמיתי ורעב רגשי. לוותר על תשוקות מזון רגשי רק מדי פעם. מנסה להתנגד להם לחלוטין עלול להשאיר אותך מרגיש מקופח ומדוכא, וזה עלול להוביל אותך בסופו של דבר לאכול מזונות לא בריאים יותר.