שורש מאקה ולחץ דם גבוה

לחץ דם גבוה מתואר לעתים קרובות כמצב כרוני. רוב האנשים לפתח לחץ דם גבוה בהדרגה, חווה עלייה קלה בכוח הדם לאורך הקירות עורקי שנה אחר שנה. טיפול במצב זה לעיתים קרובות מגיע לשינויים באורח החיים, בעיקר לערב דיאטה ופעילות גופנית. יש אנשים, לעומת זאת, לפנות טיפולים אלטרנטיביים כדי להוריד את לחץ הדם שלהם. בעוד כמה ספקים הראו מבטיח בשיפור מצב זה, שורש מאקה הוא לא אחד מהם.

Maca Root

למרות maca מכיל תרכובות שעשויות להועיל לבריאות שלך, אין ראיות מוצקות קיים כדי לתמוך בשימוש שלה בטיפול בלחץ דם גבוה. כל תוצאות מועילות הן אנקדוטיות במקרה הטוב. למעשה, עבור אנשים מסוימים, שורש מאקה יכול להיות בעל השפעה שלילית על לחץ הדם.

עֵדוּת

מחקר שפורסם במארס 2008 “מזון וכימיקלים Toxicology”, כתב עת של האגודה למחקר ביולוגי תעשייתי הבריטי, מצא כי maca יכול להשפיע על לחץ הדם. אנשים שצרכו 0.6 גרם – 600 מיליגרם של אבקת מאקה בכל יום חוו עלייה מתונה בלחץ הדם הדיאסטולי. לחץ דם דיאסטולי מציין את כוח הדם על העורקים בין פעימות הלב. זה יכול להיות בעייתי במיוחד עבור מישהו כבר להתמודד עם יתר לחץ דם.

מינון

מינון טיפולי של שורש מאקה יכול להשתנות אבל הסכום הסטנדרטי הוא 450 מיליגרם, שלוש פעמים ביום. זה אומר שאתה לוקח 1,350 מיליגרם, וזה מעל פעמיים את הסכום שגרם לעלייה בלחץ הדם הדיאסטולי המשתתפים במחקר הנ”ל. המחקר הנוכחי אינו מציין אם הגידול בלחץ הדם תלוי במינון, לכן שוחח עם הרופא לפני נטילת תוסף מאקה כדי לשפר את המצב הרפואי, ולא רק לחץ דם.

אַזהָרָה

לא מספיק ידוע על השימוש של maca במהלך ההריון. אם אתה בהריון או breastfeeding מומלץ למנוע את זה להשלים עד מחקר נוסף נעשה. זה גם מראה לגרום זפק אצל אנשים עם בלוטת התריס תנאים, במיוחד כאשר נלקח על דיאטה נמוכה יוד.

במקום מרשם עצמי כדי לשפר את לחץ הדם, להתייעץ עם הרופא שלך כדי לקבוע את הגישה הטובה ביותר לטיפול. רוב אנשי מקצוע רפואיים יגידו לך לשפר את הדיאטה עם יותר פירות, ירקות ודגנים מלאים, בתוספת כמויות מתונות של חלב דל שומן בשר רזה. חשוב גם להגביל את צריכת הנתרן לא יותר מ -1,500 מיליגרם ביום ולהגדיל את הפעילות הגופנית לפחות 30 דקות ברוב ימי השבוע.

לַחַץ יֶתֶר