רשימת מטרות לטווח ארוך עבור בני נוער

קשה לבני נוער לקבוע יעדים ארוכי טווח משום שהעתיד אינו ידוע ורבים משנים את דעתם לאורך המסע. עם זאת, נער יכול ליצור תוכנית חמש או 10 שנים הכוללת תשוקות ספציפיות או ציפיות. רוב המטרות לטווח הארוך צריך להיות מעשי וריאליסטי, ולכן אין צורך לירות על הירח. הורים יכולים לעזור להנחות את בני הנוער שלהם כשהם מתכוננים למאמצים עתידיים.

חינוך וקריירה

בני נוער יכולים להגדיר מטרות חינוך וקריירה לטווח ארוך, אך הורים ובני נוער צריכים לזכור כי מטרות אלו משתנות לעתים קרובות. השתנותם של המתבגרים משתנה לעתים קרובות, לכן הם צריכים להיחשף למגוון של חוויות, אפשרויות לימוד ואפשרויות קריירה, על פי אתר ההורים של Scholastic. מטרות מעשיות, כגון קבלת ציונים טובים בתיכון, השתתפות במכללה תחרותית או תכנון עבור שדה קריירה מסוים, הם מועילים כי הם נותנים לבני נוער משהו לירות. הורים צריכים להיות זהירים לא בכוונה לכפות את הציפיות שלהם על העשרה שלהם, אבל מציעים הדרכה ותמיכה.

אורח חיים בריא

גיל ההתבגרות הוא זמן אידיאלי עבור בני נוער לפתח בריא בריא לטווח קצר מטרות החיים. נער עשוי להגדיר מטרות, כגון אכילת ארוחות מזינות, פעילות גופנית כמה פעמים בשבוע, העוסקים פאזלים מילה או משחקי מחשב כי האתגר דעתו מקבל מספיק לישון. מטרות לטווח קצר אורח חיים בריא לעיתים קרובות להפוך מטרות לטווח ארוך, ברגע שהם הופכים עקביים הרגיל. בני נוער יכולים גם לקבוע מטרות לטווח ארוך להימנע מעיסוק בפעילויות מזיקות לבריאות שלהם, כגון עישון, צריכת אלכוהול וצריכה מופרזת של מזון זבל. בני נוער העוסקים בפעילויות לא בריאות אלה אינם מעריכים יותר מבני נוער שאינם עושים זאת, על פי מחקר ארוך טווח של 5,000 צעירים על ידי המועצה הכלכלית והחברתית (ESRC), המופיעים ב- Science Daily.

מימון אישי

בני נוער יכולים להקים לטווח הארוך מטרות כספים אישי, כך שהם מוכנים לעמוד בדרישות הכספיות בעתיד. נער עשוי להגדיר חשבון חיסכון, להשקיע בתוכנית החיסכון במכללה או לבקש קשרים הדדיים מקרובי משפחה לחג המולד או ימי הולדת. חלק מההשקעות האלה דורשות הסכמת הורים, ולכן ייתכן שהורים יצטרכו לחתום על חשבונות עד שהבוגר יהפוך למבוגר. הורים יכולים גם לעזור לנער שלהם ליצור ולחיות בתוך התקציב, ולכן היא מוכנה לעשות את זה כמבוגר. הורים הם ההשפעה העליונה על בני נוער בכל הנוגע לכסף, כך שעוזר לבני נוער להגדיר יעדים פיננסיים צריך להיות בראש סדר העדיפויות, אומר דון Civgin, נשיא Allstate Financial, באתר האינטרנט של מחר חשבונאות.

חלומות ספציפיים

בני נוער מסוימים עשויים לכלול חלומות ספציפיים ותשוקות ברשימת מטרות לטווח הארוך שלהם. נער עשוי לכלול מטרות הקשר, תוכניות הנישואין, תקוות גידול ילדים, רכישת נכסים צפויים ויעדי החזקת חומרים. מי שרוצה לנסוע, להשתתף במיזמים פילנתרופיים או להשקיע תחביבים צריך לכלול גם אלה תוכניות לטווח ארוך ברשימה המטרה שלהם. למרות שמטרות מסוימות אינן מוחשיות, בני הנוער יכולים גם לרשום מטרות אופי, כגון להיות נדיב, להראות חמלה, להיות הורה טוב ולהציג שלמות, כפי שנועד מטרות לטווח ארוך.