רשימה של מזונות עם גלוטן בהם

אי סבילות גלוטן ומחלת צליאק – תגובה אוטואימונית לבלוע גלוטן – משפיעים על מיליוני אמריקאים. גלוטן הוא חלבון שנמצא דגנים נפוצים כולל חיטה ושפון, אבל זה ניתן למצוא רשימה ארוכה של דגני דגנים אחרים, יחד עם מספר מזונות מעובדים. אם אתה מחלים את בריאותך מחיים של גלוטן אכילה, חשוב מאוד לחסל אותו לחלוטין מן התזונה שלך כדי לקצור את מלוא היתרונות של הולך ללא גלוטן.

דגנים עם גלוטן

רוב האנשים מודעים לכך גלוטן נמצא חיטה. הוא נמצא גם צורות עתיקות של חיטה כולל כוסמין, kamut ו einkorn. גרגרים אחרים המכילים גלוטן הם שיפון, triticale ושעורה. כי חיטה יכול ללכת על ידי שמות רבים, לסרוק תוויות מזון עבור מרכיבים כגון סולת, בורגול, קמח דורום, פארינה וסובין. מזונות שעשויים להכיל חיטה ודגנים דביקים אחרים כוללים לחם, פסטה, עוגות, ממתקים, בירה, מצות, רוטב, רטבים רבים – כולל רוטב סויה – צ’יפס, חטיפים מתובלים, בסיסי מרק, בשר צהריים מעובד ורוטב סלט. קרא תוויות בקפידה ושוחח עם צוות המסעדה על אפשרויות ללא גלוטן.

תוספים המכילים גלוטן

ישנם מספר תוספי מזון המכילים גלוטן או עשוי להיות עשוי חיטה או בעיה אחרת תבואה. מזונות מעובדים הם chock מלא אלה פוטנציאל גלוטן עמוס תוספים, כך לסרוק תוויות ביסודיות או פשוט להימנע ממזון מעובד. היזהר מסירופ סיכה, צבע / צבע קרמל, צבע מלאכותי / טעם, מייצבים, אנזימים, חלבון ירקות ועמילן ירקות – על פי celiac.com, רבים מרכיבים אלה עשויים להיות נגזר גלוטן המכילים גרגרים, והדרך היחידה כדי לדעת בוודאות במקרים רבים היא ליצור קשר עם היצרן. גלוטן מומחה ורפואה רפואה אינטגרטיבית איימי מאיירס, M., מציע גם הימנעות חומצת לימון, דקסטרינים, טעמים, סירופ גלוקוז maltodextrin, אשר עשוי או לא יכול להכיל גלוטן.

זיהום צולב

נושא נוסף שיש לקחת בחשבון כאשר מנסים להימנע לחלוטין גלוטן בסוגיה של מזונות בטוחים זיהום יכול לבוא במגע עם גלוטן בכל מקום מן תהליך הייצור למטבח. האשמים העיקריים עבור זיהום גלוטן כוללים ציוד מטבח כגון צמרות גריל טוסטרים, אשר יכול לזהם מזונות ללא גלוטן בקלות בתהליך של הכנה. ירקות מאודים במסעדות מבושלים לעתים קרובות באמצעות שאריות מים מפסטה בישול. חלק גרגרי ללא גלוטן כגון שיבולת שועל וקינואה יכול להיות מזוהם עם גלוטן בתהליך הייצור – לחפש מוצרים מוסמך ללא גלוטן נבדקים לתוכן גלוטן.

טיפים מהירים

הכנת ארוחות במטבח נקי משלך עם מרכיבים מזון שלם היא הדרך האופטימלית לחסל גלוטן מהתזונה לחלוטין. יש גם מספר מסעדות, מאפיות, חברות מזון וספקים תבואה כי עכשיו לספק אלה רגישים גלוטן על ידי שמירה על זה מן המטבחים שלהם תהליכי הייצור. בעוד הרשימה של מזונות המכילים גלוטן פוטנציאלי אולי נראה מרתיע, התרבות האמריקאית נראה להדביק את החיים ללא גלוטן על ידי הצעת אפשרויות רבות יותר מאשר אי פעם בעבר.