רמות ברזל במי שתייה

הברזל הוא אחד האלמנטים השופעים ביותר בעולם. זהו מרכיב חיוני בבני אדם, והוא משמש במגוון תהליכים תעשייתיים. הוא נמצא גם במי השתייה. רמות גבוהות של ברזל יכולות להיות קטלניות, אך הכמות שנמצאת במי השתייה נמוכה בדרך כלל מלהיות מסוכנת. במקום זאת, רמות גבוהות של ברזל במי השתייה עלולות לגרום להשפעות לא בריאותיות, כולל טעם רע ושינויי צבע. אם אתה חושד מים שלך יש יותר מדי ברזל, אתה יכול לבדוק את זה ולטפל בו.

בַּרזֶל

הברזל מהווה כ -5% מקרום כדור הארץ. בתעשייה, הוא משמש כחומר בנייה כדי ליצור פיגמנטים. בבני אדם, זה מרכיב חיוני הנדרש עבור המוגלובין להעביר חמצן מהריאות שלנו לתאים שלנו.

ברזל במי השתייה

גשמים מחלחלים דרך האדמה גורמים לברזל להתמוסס ולהגיע למי התהום, כולל בארות ואקוויפרים המשמשים לאספקת מי שתייה. ריכוז הברזל בבארות ובאקוויפרים הוא בדרך כלל בין 0.5 ל -10 מיליגרם לליטר, וכתוצאה מטיפול במים, ריכוז הברזל במי השתייה הוא בדרך כלל פחות מ -0.3 מיליגרם לליטר. ריכוז הברזל של יותר מ 0.3 מיליגרם לליטר במי השתייה ניכרים לבני אדם.

השפעות בריאותיות

עבור בני אדם, המינון הקטלני הממוצע של ברזל הוא גבוה למדי – בין 200 ל 250 מיליגרם לקילוגרם של משקל גוף, או על 14 גרם של ברזל לבוגר טיפוסי 70 ק”ג. המוות נובע מדימום גסטרואינטסטינלי נרחב. עם זאת, רעילות ברזל הוא נדיר, צריכת ברזל ממי שתייה הוא בדרך כלל נמוך מדי כדי להעלות את החששות הבריאותיים – על 0.6 מיליגרם ליום אם אתם צורכים 2 ליטר טיפוסי של מים ליום, לעומת צריכת ברזל ממוצע של 10 עד 14 מיליגרם ליום מן המזון.

אפקטים אחרים

למרות הברזל במי השתייה הוא לא דאגה לבריאות, זה יכול לגרום לבעיות. לדוגמה, ריכוז מעל 0.3 מיליגרם לליטר יכול לגרום מזון ומים להיות דהוי וטעם מתכתי. מים עם ריכוז ברזל גבוה גם כתם מה זה משמש לשטוף, כולל כביסה, כלי כסף ואביזרי אמבטיה. בגלל השפעות אלה מתרחשות בדרך כלל מעל תוכן ברזל של 0.3 מיליגרם לליטר, ריכוז זה הוא בדרך כלל הגבול העליון של ברזל במי שתייה.

בדיקה וטיפול

אם אתה חושד מי שתייה שלך עשוי להיות גבוה מדי ברזל, אתה יכול ליצור קשר עם מחלקת המים של המדינה שלך כדי לקבוע אם, וכיצד, המים שלך צריך להיבדק. מקורות נפוצים של זיהום ברזל כוללים צינורות או חלקים אחרים של מערכת אינסטלציה. טיפול ברמות ברזל גבוהות בדרך כלל כרוך בסינון או צורה כלשהי של הסרה כימית.