מחסור בברזל, בעקצוץ ובזרוע

ברזל הוא מינרל חיוני כי הוא חלק מכל התאים בגוף. הברזל בתאי הדם האדומים ממוקם בהמוגלובין, שהוא חלבון שנושא חמצן מהריאות ועד לחלקים אחרים של הגוף. לאחר מעט מדי ברזל מוביל אנמיה כי הגוף שלך חסר מספיק המוגלובין להובלת חמצן. חוסר ברזל יכול גם לגרום עקצוצים של הידיים והרגליים.

גורם

עקצוץ של הידיים והרגליים היא תחושה חריגה שיכולה לנבוע מרמות נמוכות של ברזל, על פי MedlinePlus. כאשר יש לך רמות ברזל נמוכות, מוח העצם אינו מסוגל לייצר מספיק כדוריות דם אדומות, מה שמוביל לנפח דם נמוך וירידה בזרימת הדם לרקמות. הפחתת אספקת הדם לידיים ולרגליים גורמת לתחושות הדגדוג. צור קשר עם הרופא שלך אם אתה חווה עקצוץ תחושות בגפיים שלך. הרופא יעריך את הבריאות הכללית שלך כדי לקבוע את הסיבה. אם הוא קובע את התחושות הנובעות מחוסר בברזל, הוא עשוי לרשום תוספי ברזל וגם לייעץ לך לאכול מזונות עשירים יותר בברזל.

מקורות טבעיים של ברזל

צריכה יומית של מזונות עשירים בברזל יכולה למנוע מחסור בברזל. מזונות מן החי מכילים צורה נספגת היטב של ברזל מאשר מזונות צמחיים. הגדל את צריכת בשר עשיר עשירים כגון בשר בקר, בשר אדום רזה, טלה, בשר חזיר, עוף, דגים ותרנגול הודו. מזונות שאינם עשירים בברזל כוללים דגנים, שעועית וירקות טריים כמו תרד, כרוב, שעועית ואפונה. אם אתה אישה בגיל הפוריות, להגדיל את צריכת מזונות עשירים בברזל כדי לפצות על ברזל איבד תקופות וסת כבדות.

הברזל

קח תוספי ברזל רק תחת פיקוחו של הרופא שלך. הברזל נספג בצורה הטובה ביותר כאשר הוא נלקח על בטן ריקה. עם זאת, אם אתם חווים אי נוחות בבטן, אתה יכול לקחת את תוספי מזון. הימנע לוקח תוספי ברזל עם חלב, מוצרי חלב, תה וקפה. מזונות אלה מפריעים לקליטת הברזל. קח תוספי ברזל נוזלי באמצעות קש כדי למנוע מכתים השיניים.

תופעות לוואי

תוספי ברזל עלולים לגרום לתופעות לוואי שכיחות כגון טעם מתכתי, צרבת, עצירות קיבה, עצירות, שלשולים, בחילה, הקאות, סחרחורות וכאבי ראש. תופעות לוואי של תוספי ברזל כוללות בעיות נשימה, פריחות בעור וכוורות, נפיחות בפנים, בפה ובגרון, כאבים בחזה, כאבי גב, צמרמורות, חום והתעלפויות, על פי MayoClinic.com. חפשו טיפול רפואי מיידי אם אתם חווים תופעות לוואי אלו.