כיצד להגדיל במהירות cardio לאחר הפסקת עישון

אם אתה פשוט עצר עישון, העוסקים בפעילות גופנית סדירה יכול לעזור לך להפחית את התשוקה סיגריה שלך תסמיני הגמילה. עם זאת, הפעלת תוכנית התעמלות לב וכלי דם בעוצמה גבוהה מיד לאחר הפסקת עישון יכול להיות מסוכן. כדי להגביר את סיבולת הלב וכלי הדם שלך לאחר הפסקת עישון, להתחיל בקצב איטי.

רקע כללי

Cardiovascular, או אירובי, תרגילים כוללים אלה שעובדים קבוצות שריר גדול ולקבל את קצב הלב שלך במשך תקופה מתמשכת. עיסוק בתרגילים אירוביים מסייע בקביעות לשמור על בריאות הלב ולבנות את רמת הסיבולת הקרדיווסקולרית. תרגילים קרדיווסקולריים כוללים הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, שחייה, סקי קרוס קאנטרי, אירובי, שימוש במכונה אליפטית, טיפוס מדרגות וחתירה.

יתרונות

מאמר ביקורת 2007 שפורסם בכתב העת “התמכרות” מדווח כי מינונים קטנים של פעילות גופנית יכולים לעזור להפחית את הרצון שלך לעשן, את התשוקה לסיגריה שלך ותסמיני הגמילה הקשורים להפסקת עישון. מחקרים שנבדקו במאמר זה דיווחו על הטבות מהפעילות בעוצמות הנעות בין 24% ל -85% מיתרות קצב הלב, והפעילות נמשכה בין 15 ל -40 דקות. על פי אתר האינטרנט של אוניברסיטת Purdue, קצב הלב שלך הוא ההפרש בין קצב הלב המרבי לבין קצב הלב המנוחה. קצב הלב המרבי נאמד על ידי הפחתת הגיל שלך ממספר 220.

דאגות

אם אתה פשוט עצר עישון, להימנע ממאמץ בעוצמות גבוהות, לפחות בהתחלה. על פי מחקר שפורסם במהדורת 2011 של “ניקוטין וטבק מחקר”, תרגיל אינטנסיבי יכול לגרום ללחץ חמצוני ריאתי במעשנים סיגריות גברים, אשר יכול לגרום נזק של הריאות. תרכובות הנקראות חמצון נוצר בגוף יכול לגרום מתח חמצוני, או נזק לתאים. נזק ריאות הנגרם על ידי מתח חמצוני יכול להוביל לתנאים כגון אסטמה או מחלת ריאות חסימתית כרונית. הגיל הממוצע של גברים מעשנים שהשתתפו במחקר זה היה 25.9 שנים.

המלצות

אם אתה מתחיל תוכנית התעמלות לב וכלי דם לאחר הפסקת עישון, להתחיל על ידי פעילות גופנית בעצימות נמוכה עבור משכי זמן קצרים. הליכה, רכיבה על אופניים או שחייה בעוצמות נמוכות במשך 15 עד 20 דקות בכל פעם היא דרך טובה להגדיל את הסיבולת הקרדיווסקולרית שלך לאחר הפסקת עישון. בהדרגה לעבוד את הדרך עד בינוני בעצימות לב וכלי דם תרגילים עבור משכי של 30 עד 60 דקות בכל פעם. כדי להשיג יתרונות בריאותיים משמעותיים, מחלקת הבריאות ושירותי האנוש בארה”ב ממליצה למבוגרים להשתתף לפחות 2/2 שעות של תרגילים אירוביים בעוצמה בינונית בכל שבוע ופעולות אימון כוח לפחות פעמיים בשבוע.