חומצה lauric היתרונות של הגוף

נמצא כי כמויות גבוהות של שמן קוקוס ושמן הקרנל, חומצה lauric נחשב שומן “בריא” רווי כי זה טריגליצרידים בינוני שרשרת. כמו MCT, חומצה lauric נקלט בקלות רבה יותר על ידי הגוף ויש לו שורה של יתרונות בריאותיים אחרים הקשורים, כולל פוטנציאל לעזור עם ירידה במשקל.

טריגליצרידים בינוניים

טריגליצרידים בינוניים בשרשרת, או חומצות שומן, כגון חומצה לוריק, מאופיינים במבנה כימי ספציפי המאפשר לגוף לספוג אותם בשלמות. זה גורם להם לעיכול בקלות רבה יותר – הגוף שלך מעבד אותם כפי שהוא היה פחמימות, והם משמשים כמקור של אנרגיה ישירה. בהשוואה לשלשלות ארוכות הטריגליצרידים, סוג השומנים הרוויים האחרים, ל- MCT יש פחות קלוריות למנה, בערך 8.3 קלוריות לגרם במקום 9 קלוריות סטנדרטיות לגרם, על פי מאמר ב”תזונה ביקורתית “.

עזרה עם אובדן שומן

מחקר שפורסם בשנת 2007 ב “מטבוליזם” מצא כי דיאטה גבוהה MCTs יכול לעזור עם ירידה במשקל. המחקר נערך במשך 90 יום, על אנשים עם עודף משקל בינוני, מחצית מהם קיבלו שמן תירס כמו שרשרת חומצה שומן ארוך שרשרת, ואילו החצי השני קיבל 18 גרם של שמן MCT ליום. במהלך המחקר, החוקרים ציינו כי אלו שלקחו את תוסף MCT ירדו במשקל הגוף כתוצאה מהבחירה לצרוך פחות קלוריות, כמו גם ירידה בהיקף המותניים. עם זאת, על פי ניו יורק Langone מרכז רפואי, מחקרים מדעיים אחרים על MCTs יש תוצאות סותרות.

מאי רמות כולסטרול להוריד

בעוד רוב שומנים רוויים לתרום הצטברות כולסטרול בגוף, MCTs הם מיוחדים בכך שהם יכולים למעשה לעזור להוריד את רמות הכולסטרול בדם. יתר על כן, בעוד הוא רווי שומן, חומצה lauric אינו מזווג עם כולסטרול במזונות כמו שמן דקלים ושמן קוקוס, כי הם נגזרות צמחים. עם זאת, כולסטרול תזונתי רק לגרום רמות גבוהות של כולסטרול בדם אצל אנשים רגישים כולסטרול. על פי המאמר ב “תזונה סקירה,” MCTs עשוי לעזור להפחית את הסיכויים שלך טרשת עורקים, שבו רובד מ כולסטרול גבוה אוספת לאורך הקירות העורקים שלך. במחקר שפורסם ב -2007 ב”מטבוליזם “, חוקרים מצאו גם כי אנשים הנוטלים את תוספי ה- MCT במקום שמן התירס היו בעלי רמות כולסטרול בדם בסוף המחקר.

כולל חומצה לוריק בדיאטה שלך

חומצה לוריק ניתן לקחת כתוספת, אבל זה נצרך בדרך כלל כחלק שמן קוקוס או שמן הקרם כף. זה נחשב בטוח בהתבסס על הסכומים שנמצאו בדרך כלל מזון. לדברי ניו יורק Langone מרכז רפואי, קוקוס ושמן הקרנל כף מכילים עד 15 אחוזים MCTs, יחד עם מספר שומנים אחרים. עם זאת, מכיוון שהם עדיין שמן טהור, להגביל את צריכת MCTs להישאר בתוך 5 עד 7 כפיות של שמן ליום כפי שנקבע על ידי משרד החקלאות של ארה”ב. אתה יכול להשתמש קוקוס ושמן הקרנל של כף היד עבור stir-fries כי שני שמנים לעמוד בחום גבוה. הם יכולים גם לשמש אפייה, הוספת עושר טבעי למזון שלך.