השפעות שליליות של ירידה במשקל על גוף האדם

אם אתם סובלים מעודף משקל או מהשמנה, ירידה במשקל מעודדת בדרך כלל, שכן היא מפחיתה את הסיכון לכולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה, סוכרת, מחלת לב, מחלות מפרקים וסוגי סרטן מסוימים. עבור רוב האנשים, ירידה במשקל ניתן להשיג בהדרגה וללא סיבוכים משמעותיים. ירידה מהירה במשקל או ירידה במשקל הקשורים דיאטות קלוריות נמוכות מאוד, עם זאת, יכול להיות תופעות לוואי.

הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על ירידה במשקל אם אתם סובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר, כפי שאופיין כמו מדד מסת הגוף מעל 25. מדד מסת הגוף (BMI) הוא נוסחה המשתמשת בגובה ובמשקל שלך כדי לקבוע אם המשקל שלך נמוך מדי, בתוך בריא טווח או עודף משקל או שמנים. אם BMI שלך הוא 25 ומעלה, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על דיאטה דלת קלוריות של כ 1,200 קלוריות ליום.

דיאטות קלוריות נמוכות מאוד, או VLCDs, כרוכות בצריכה של 800 קלוריות או פחות ומומלצות רק לחולים שמנים עד בינוניים. התוצאה היא ירידה במשקל של כ 3 עד 5 פאונד בשבוע. על פי קליבלנד קליניק, ירידה במשקל מהירה מקטין את היכולת של כיס המרה לחוזה מרה וכתוצאה מכך בסיכון מוגבר להיווצרות של אבני מרה. ניתן להפחית את הסיכון של השפעה שלילית זו על ידי ירידה במשקל לאט יותר. בנוסף, חשוב לזכור כי הסיכון של אבני מרה הוא גם גדל בהשמנה.

דיאטות הרזיה המדגישות קבוצת מזון אחת או סוג מזון אחד יכולות לגרום לתזונה לקויה. דיאטה אשר מבטלת פחמימות, למשל, תפחית את צריכת הסיבים מסיסים, ויטמין C, נוגדי חמצון ורבים אחרים ויטמינים זמינים פירות וירקות. תזונה ירודה עלולה לגרום להגברת הרגישות לזיהומים, כמו גם לעצמות מוחלשות ואף לבעיות פסיכולוגיות. השפעה זו יכולה להימנע על ידי שמירה על דיאטה המכילה מגוון רחב של מאכלים במתינות ולא רק הימנעות אחת או יותר קבוצות מזון.

בעוד ירידה במשקל יכולה להיות השפעה שלילית, הם יכולים להיות נמנע בעיקר על ידי שמירה על תזונה מאוזנת היטב המדגיש דגנים מלאים, פירות, ירקות, מוצרי חלב דל שומן בשר רזה. צריכת מזונות אלה במתינות והימנעות משומן רווי ומוצרי מזון מעובדים מתוקים יכולה לעזור לך לרדת במשקל בהדרגה ולמטב את בריאותך. אם אתם מתקשים עם ירידה במשקל שלך, ייעוץ תזונאי עשוי לעזור לך לייעל את התזונה שלך ולמנוע כל תופעות לוואי. בנוסף, פסיכולוג או פסיכיאטר המתמחה בהפרעות אכילה צריך להיות מעורב אם יש לך היסטוריה של בעיה זו מנסים לרדת במשקל.

רקע כללי

אבני חן

תזונה לקויה

שיקולים