הוא אוכל חריף טוב הסינוסים?

אם אתה אוהב אוכל חריף, אתה כנראה מודע היטב כי האף שלך פועל ואת העיניים שלך מים כאשר אתה אוכל את זה. למעשה, אתה יכול לאכול אוכל חריף כאשר הסינוסים שלך צפופים בתקווה למצוא הקלה כלשהי. כמה מאכלים מתובלים יכול לעזור לך לנקות את האף מחניק. עם זאת, מזונות חמים לא תמיד יש את האפקט הרצוי עלול למעשה להחמיר בעיות סינוס. אם יש לך בעיה מתמשכת נשימה, עדיף לשכוח לאכול מאכלים מתובלים במקום להתייעץ עם רופא. ייתכן שיהיה זיהום סינוס הדורש אנטיביוטיקה.

תועלת

כמה מאכלים חמים חריפים יכולים להקל על גודש הסינוסים כי הם עוזרים לשמור על רירי שלך רזה, על פי “מה הרופא שלך לא יכול לספר לך על סינוסיטיס”, על ידי אלן ר הירש. שמירה על הדק הרירי שלך יכולה גם לעזור לך למנוע זיהום בסינוסים, על פי MedlinePlus, שירות של הספרייה הלאומית לרפואה של ארה”ב. MedlinePlus ממליץ על שתיית נוזלים רבים, תוך שימוש בתרסיס האדים ובמלחים האף למטרה זו.

מזונות

מזון עם פעילות רירית מוקוקינטית או רירית, כולל פלפל חריף, שום, חזרת, פלפל שחור ותבלי קארי. מזונות אחרים שאינם נחשבים בדרך כלל מתובלים כוללים חרדל, בצל וטימין.

עֵדוּת

לשום יש מרכיב פעיל הנקרא n-allyl thiosulfinate, שהוא פעילות חסרת חיים קצרת טווח, מ ‘אריק גרשווין וגארי אינקאדו כותבים ב”מחלות הסינוסים “. הקפסאיצין בפלפל חריף הוכיח גם הוא יעיל בתרסיסי האף, כשמדובר בעצם פינוי הסינוסים שלך, מזונות חריפים ביותר כגון חזרת מגובים על ידי עדויות אנקדוטיות, לא מדעיות, על פי גרשווין ואינקאודו.

שיקולים

מזונות חריפים לא תמיד לעזור עם בעיות בסינוסים. למעשה, הם יכולים להחמיר את סינוסיטיס, אשר היא דלקת המתרחשת כאשר יש לך זיהום ויראלי, חיידקי או פטרייתי הסינוסים שלך, על פי “תזונה Almanac,” על ידי ג ‘ון ד Kirschmann. מזונות חריפים גם עלול להפעיל או להחמיר נזלת vasomotor, מצב הכולל נזלת מתמדת, התעטשות וגודש באף. למרות שזה מזכיר אלרגיות, זהו מצב nonallergic. גורמים רבים עשויים לתרום נזלת vasomotor, כולל irritants מוטס, שינויים סביבתיים גורמים תזונתיים כמו אלכוהול או מזון חריף.