איך לקחת תוספי ברזל לשיער דליל

חוסר ברזל יכול לגרום לשיער דליל, אבל מחלות אחרות ותנאים יכולים לעורר נשירת שיער, מדי. שינויים הורמונאליים, הפרעות בבלוטת התריס, תורשה, סוכרת, זאבת, חלבון לקוי, גזזת ותרופות מסוימות יכולים לגרום לשפיכה ניכרת. כדי לאשר אם יש לך ברזל נמוך, הרופא שלך צריך להזמין בדיקת דם כדי לבדוק את ferritin, המוגלובין ו / או hematocrit ריכוזים. עד להתייעץ עם הרופא שלך ולקבל אבחנה של חסר ברזל אנמיה, לא לקחת מעל לדלפק תוספי ברזל. תוסף יתר עלול לגרום לנזק לרקמות, פיברוזיס וסיכון מוגבר לסרטן המעי הגס, על פי גיליון מאי 2006 של “Journal of the American Academy of Dermatology”.

טפל אנמיה חוסר ברזל עם 300 מיליגרם של ברזל גופרתי פעמיים ביום, או בצע המינון המומלץ של הרופא שלך. בגלל קפליות הם לא ברזל טהור, כל מנה של 300 מיליגרם של ברזל גופרתי מכיל רק 60 מיליגרם של ברזל היסודי. המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן ממליצים על 60 עד 120 מיליגרם של ברזל יסודי בכל יום לנשים ולנוער עם אנמיה חסרת ברזל, כולל נשים בהריון, עד לחידוש הברזל. רופאים רושמים מינונים נמוכים יותר לתינוקות ולילדים, ורק לעתים נדירות ממליצים על תוספי ברזל לגברים בוגרים ולנשים לאחר גיל המעבר.

בקש המלצה חלופית של הרופא אם תופעות לוואי של ברזל גופרתי להוכיח בלתי נסבל. בגלל תרכובות ברזל מבוססות מלח לפעמים לגרום להפרעות במערכת העיכול, עצירות והקאות, פורמולציה מורחבת או נוזלים עשויים לעבוד טוב יותר עבורך.

ראה את הרופא שלך כדי להעריך מחדש את רמת הברזל לאחר ארבעה שבועות של משטר תוספת שלך. אם ריכוז המוגלובין שלך השתפר, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על המשך הטיפול במשך עד שישה חודשים.

צג ריכוז הברזל שלך על בסיס שנתי אם אתה כבר מאובחנים עם אנמיה חוסר ברזל. נשים בגיל הפוריות נמצאות בסיכון הגבוה ביותר להתקפים חוזרים. כדי לקדם את צמיחת השיער, קליבלנד קליניק קרן מציע כי המטופלים לשמור על ריכוז ferritin של לפחות 70 ננוגרם למיליליטר.

מנע מחסור בברזל להתרחש או לחזור על ידי צריכת כמות המומלצת של ברזל ממקורות מזון. קערה אחת של דגני בוקר מועשרים יכולה לספק עד 18 מיליגרם של ברזל. מזונות עשירים בברזל כוללים תרד, שעועית, עדשים, פולי סויה, כבד עוף, בשר רזה וצדפות. ילדים, נערים ונערים זקוקים ל -11 ו -8 מיליגרם של ברזל ליום, בהתאמה, ואילו בנות בגיל העשרה דורשות 10 מיליגרם ונשים מבוגרות זקוקות ל -18 מיליגרם ביום. נשים בהריון צריך 30 מיליגרם של ברזל ליום צריך לקחת תוספי טרום לידתי המכילים ברזל עם הנחיות הרופאים שלהם. צמחונים מכל הגילאים צריכים לשאוף ברזל פי 1.8 יותר מהקצבה היומית המומלצת, שכן ברזל ממקורות צמחיים נכנס למחזור הדם בקצב נמוך יותר.