איך לעצור את חרדת המזון

מזון הפך לחלק מהנפש של אנשים: הם משתמשים בו כפרס, עונש או בריאות, תלוי איך הם מרגישים לגבי זה, על פי מאמר ב”פסיכולוגיה היום “. אם אתה חווה חרדת מזון, זה כנראה קשור יותר לאופן שבו אתה רואה מזון מאשר לאוכל עצמו. ללמוד להתמודד עם הרגשות שלך על מזון תקל על תזונה ובריאות, מבלי להדגיש את הארוחות.

ערכו רשימה של הסיבות שאתה מרגיש מודאג לגבי מזון. זהו המפתח לביצוע השינויים הדרושים כדי להתגבר על החרדה. שים לב אם אתה מודאג לגבי עלייה במשקל, מקבל חולה או נופל לתוך דפוסי אכילה ישנים. נסו לזהות היכן מקור החרדה. אם סבלת מהפרעת אכילה בעבר, זה יכול להיות הסיבה. או שזה עשוי לבוא מלחץ חברתי או מניסיון העבר.

רשום רשימה של דברים שאתה יכול לעשות כדי להתמודד עם הרגשות האלה. לדוגמה, אתה יכול לשמור על יומן מזון כדי לעזור לך לעקוב אחר קלוריות ולא צריך לדאוג לאכול יותר מדי. אם המזון גורם לך לחילה, שוחח עם הרופא שלך על הניסיון שלך לחסל דיאטה כדי להבין אם אתה אלרגי למזון מסוים, כגון חיטה או מוצרי חלב.

למידע נוסף על תזונה. אם אתה חושש לעלות במשקל, ללמוד כמה קלוריות אתה צריך לאכול כדי לשמור על המשקל הנוכחי שלך (ראה משאבים). בדרך זו אתה יכול לשלוט צריכת הקלוריות שלך ולא צריך לדאוג בכל פעם שאתה יושב לאכול.

לאכול בזמנים שנקבעו מראש. אם אתה תמיד אוכל תוך כדי תנועה, אתה עלול בסופו של דבר לדאוג או לחשוב על אוכל כל הזמן. על ידי תכנון הארוחות שלך, אתה יכול להתמודד עם מזון רק כמה פעמים ביום ולאחר מכן להמשיך הלאה עם החיים שלך ופעילויות אחרות שלך.